تجربه ما

خدمات خلاقانه - 12 سال
0%
بینش و استراتژی - 10 سال
0%
تحقیقات رسانه ای - 8 سال
0%
اطلاعات بازاریابی - 7 سال
0%

تفاوت اندروید باکس و اندروید TV

اندروید ‌باکس‌ها از سیستم عامل اندروید خالص یا همان Pure Android استفاده می‌کنند که قابلیت نصب و اجرای تمامی نرم افزارهای اندرویدی را دارند، اما اندروید‌ تی وی باکس‌ها از سیستم Android TV استفاده می‌کنند که قابلیت نصب تعداد محدودی از نرم‌افزارها را دارند و این نرم‌‎افزارها عموما شامل نرم‌افزارهای سرویس‌های ویدئویی خانگی بر بستر اینترنت می‌باشند. بنابراین اندروید باکس‌ها بسیار کامل‌تر و حرفه‌ای تر از اندروید تی وی‌ها هستند.

اندروید باکس یک مینی کامپیوتر اندرویدی است که قابلیت نصب انواع نرم افزارهای اندرویدی را دارد و از اتصالات متنوعی برخوردار است اما ستاپ باکس قابلیت دریافت شبکه‌های تلویزیونی را داشته و قابلیت نصب نرم افزار ندارد و از لحاظ اتصالات بسیار محدود می‌باشد. البته اندروید باکس‌هایی هم تولید می‌شوند که مانند ستاپ باکس قابلیت گیرندگی شبکه‌های دیجیتال را هم دارند. بنابراین یک اندروید باکس می‌تواند یک ستاپ باکس هم باشد اما یک ستاپ باکس نمی‌تواند کارایی اندروید باکس را داشته باشد. ما در تلروید بهترین ها را در کنار هم قرار داده ایم تا دستگاه ایی با قیمت مناسب و کارایی بالا به شما عزیزان هدیه دهیم

تفاوت اندروید باکس با تلویزیون اندروید؟ اندروید باکس چیست؟ اندروید باکس تلروید

اندروید باکس چیست؟

در نوامبر سال ۲۰۰۷، برای اولین بار، دنیا با عبارتی به نام اندروید آشنا شد. در ابتدا شاید کمتر کسی تصور می‌کرد که اندروید تبدیل به یکی از مهم‌ترین و رایج‌ترین سیستم‌های عامل شود و دنیای تلفن‌های همراه هوشمند را به صورت کامل دگرگون کند. در حال حاضر، پس از گذشت حدود ۱۳ سال، این آدمک کوچک سبز رنگ، تبدیل به یکی از محبوب‌ترین سیستم‌های عامل برای تلفن‌های هوشمند شده است و کمتر کسی پیدا می‌شود که این سیستم عامل را به صورت کامل نشناسد. اندروید توانست در مدت کوتاهی، محبوبیت حتی بیش از آنچه ویندوز به دست آورده بود را از آن خود کند و به همین خاطر می‌توان آن را یکی از رویداد‌های مهم تاریخی دانست!

 اندروید باکس چیست؟ تفاوت اندروید باکس با تلویزیون اندرویدی؟ اندروید باکس تلروید

این روزها شاید شما نیز با عبارت “اندروید باکس” رو به رو شده باشید و می‌خواهید بدانید که اندروید باکس چیست؟ و چه کاربردی دارد؟ یا اینکه اصلا می‌خواهید بدانید چطور باید اقدام به خرید اندروید باکس کنید؟ اگر به دنبال یافتن پاسخ به سوالات خود هستید، پس با ما همراه باشید تا اندروید باکس را به صورت کامل بشناسید.تا همین چند سال پیش، کمتر کسی می‌توانست این روز را پیش بینی کند که اکثر تلفن‌های همراه هوشمند، از سیستم عامل اندروید استفاده کنند. اما نکته جالب اینجاست که جاه طلبی این آدمک سبز بی حد و مرز است و پای خود را فراتر از تلفن‌های هوشمند قرار داده است.

اندروید باکس تلروید - اندروید باکس چیست؟ تفاوت اندروید باکس با تلویزیون اندرویدی؟

قطعا ابتدایی‌ترین سوال در مورد این تکنولوژی همین خواهد بود که اندروید باکس چیست و به قول خودمان اصلا به چه دردی می‌خورد!؟ اندروید باکس را می‌توان یک اتچمنت افتر مارکت دانست که می‌تواند قابلیت‌های سیستم عامل اندروید را بر روی تلویزیون شما اجرا کند. در حقیقت اندروید باکس قادر است تا یک تلویزیون کاملا معمولی را به یک تلویزیون تمام هوشمند تبدیل نماید! این روزها تکنولوژی تلویزیون‌ها به صورت کامل دچار دگرگونی شده است و همه انتظاری بیش از تماشای شبکه‌های داخلی را از تلویزیون خود دارند! تلویزیون‌های هوشمند جدید، می‌توانند با اتصال به اینترنت و بدون نیاز به آنتن‌های آنالوگ یا دیجیتال، بسیاری از شبکه‌ها را به صورت آنلاین برای شما به نمایش در بیاورند. حتی امکان بازی با آنها برای بسیاری از افراد فراهم شده است. اما این مساله در مورد همه تلویزیون‌ها صادق نیست و بسیاری از افراد به خاطر گرانی بی حد و مرز ارز و قطعات الکترونیکی، قادر به ارتقاء تلویزیون خود نیستند.

اگر شما نیز به هر دلیل توانایی ارتقاء تلویزیون خود به مدل‌های هوشمند را ندارید، اندروید باکس این امکان را برای شما مهیا می‌کند تا بتوانید به کمک تکنولوژی روز دنیا، از امکانات تلویزیون هوشمند و همچنین سیستم عامل اندروید، حداکثر بهره را ببرید. در ادامه شما را با ویژگی‌های اندروید باکس بیشتر آشنا می‌کنیم.استریم آنلاین یا همان پخش آنلاین، یکی از امکاناتی است که اندروید باکس در اختیار شما قرار می‌دهد. این یعنی حتی اگر تلویوزیون شما قدیمی است و امکان اتصال به اینترنت را ندارد، شما می‌توانید با کمک اندروید باکس، آن را به اینترنت متصل کنید و از استریم آنلاین یا همان پخش آنلاین بسیاری از شبکه‌های مختلف تلویزیونی، یا شبکه های VOD لذت ببرید. شما با استفاده از اپلیکیشن های اندروید tv تلویبیون و آنتن برای شبکه های داخل ایران و فیلیمو، نماوا برای شبکه های پخش VOD می توانید از این امکان استفاده کنید و از دیدن فیلم، سریال، انیمیشن و یا هر محتوای ویدئویی دیگر لذت ببریداندروید‌باکس‌ها از سیستم عامل اندروید خالص یا همان Pure Android استفاده می‌کنند که قابلیت نصب و اجرای تمامی نرم افزارهای اندرویدی را دارند، اما اندروید‌ تی وی باکس‌ها از سیستم Android TV استفاده می‌کنند که قابلیت نصب تعداد محدودی از نرم‌افزارها را دارند و این نرم‌‎افزارها عموما شامل نرم‌افزارهای سرویس‌های ویدئویی خانگی بر بستر اینترنت می‌باشند. بنابراین اندروید باکس‌ها بسیار کامل‌تر و حرفه‌ای تر از اندروید تی وی‌ها هستند. اندروید باکس یک مینی کامپیوتر اندرویدی است که قابلیت نصب انواع نرم افزارهای اندرویدی را دارد و از اتصالات متنوعی برخوردار است اما ستاپ باکس قابلیت دریافت شبکه‌های تلویزیونی را داشته و قابلیت نصب نرم افزار ندارد و از لحاظ اتصالات بسیار محدود می‌باشد. البته اندروید باکس‌هایی هم تولید می‌شوند که مانند ستاپ باکس قابلیت گیرندگی شبکه‌های دیجیتال را هم دارند. بنابراین یک اندروید باکس می‌تواند یک ستاپ باکس هم باشد اما یک ستاپ باکس نمی‌تواند کارایی اندروید باکس را داشته باشد. ما در تلروید بهترین ها را در کنار هم قرار داده ایم تا دستگاه ایی با قیمت مناسب و کارایی بالا به شما عزیزان هدیه دهیم